گونه گذاری با تزریق ژل: ریکاوری پس از گونه گذاری،عوارض و خطرات، هزینه و قیمت

داشتن گونه‌های برجسته نشانه جوانی و زیبایی است، اما با گذشت زمان صورت انسان چربی‌ خود را از دست می‌دهد، که این باعث می‌شود گونه‌ها پهن و افتاده شوند و فرورفته به نظر بیایند. اگرچه برخی افراد به‌صورت ژنتیکی دارای گونه‌های برجسته هستند، اما می‌توان با درمان‌های غیر جراحی و جراحی که با هدف برگرداندن پری، حجم و فرم به گونه‌ها انجام می‌شود ، برجسته سازی گونه انجام داد . پزشکان کلینیک سیب سرخ معمولاً برای برگرداندن حجم میانه صورت و بازسازی مشخصاتی که نشان‌دهنده جوانی چهره هستند یکی از روش‌های زیر راه پیشنهاد می‌کنند:
با بالا رفتن سن تغییر شایعی در بستر چربی چسبیده به استخوان گونه رخ می‌دهد؛ این بستر ناحیه کوچکی از چربی است که دقیقاً در زیر پلک پایینی روی استخوان گونه قرار دارد. در زمان جوانی، این بستر بزرگ و نرم است و ساختاری مانند یک بالش دارد، اما با بالا رفتن سن، شل و بی‌حالت می‌شود و شروع به کیسه‌ای شدن می‌کند، که همین موضوع باعث می‌شود ناحیه زیر چشم برآمده شود.
ناحیه‌هایی که از چربی خالی شده یا گود و فرورفته شده‌اند را می‌توان با اضافه کردن چربی به حالت اول برگرداند. در این عمل که به نام تزریق چربی یا تزریق ذرات ریز چربی شناخته‌ می‌شود، ابتدا چربی از بخشی از بدن (مانند باسن، اطراف لگن یا ران‌ها) برداشته می‌شود و پس از فرآوری شدن به نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود تا آن‌ها فرم و حجم خود را دوباره به دست بیاورند. یکی از مزایای گونه گذاری بدون جراحی و با انتقال چربی آن است که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود و به همین دلیل خطر بروز واکنش آلرژیک یا پس زدن چربی در عمل گونه گذاری توسط بدن وجود ندارد.
در روش تزریق چربی برای گونه گذاری، که معمولاً تحت تأثیر داروهای آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود، گاهی اوقات پزشک چربی برداشته‌شده از بخش دیگری از بدن مانند اطراف لگن یا باسن را مستقیماً به گونه‌ها تزریق می‌کند. می‌توان انتظار داشت که تا ۱۰ روز پس از عمل مقداری ورم وجود داشته باشد؛ همچنین، به‌طورمعمول ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی به‌طور دائم باقی می‌ماند تا تغییری مثبت در شکل گونه ایجادشده و حجم آن افزایش یابد.

تزریق ژل

معمولا تزريق ژل در افراد با سن بالاي 25 و 30 انجام مي‌شود ولي باز محدوديت سني ندارد و در هرسني مي‌توان اين تزريق را با ملاحظات انجام داد. براي تزريق در سن‌هاي خيلي بالا بايد بيماري‌هايي چون بيماري قلبي چك شود و اگر فرد مشكل قلبي شديد نداشته باشد، مي‌توان تزريق را انجام داد.
تزریق ژل‌ یا تزریق بوتاکس یک روش غیر جراحی بی‌خطر برای جبران حجم ازدست‌رفته صورت به دلیل افزایش سن است. تزریق ژل می‌تواند به‌منظور حفظ تعادل صورت، ایجاد تقارن و افزایش برجستگی اجزای طبیعی صورت مانند بزرگ کردن چانه و گونه مورداستفاده قرار گیرد.
این روش بسیار آسان است. در این فرایند، ژل‌ها به‌آرامی به مناطق موردنظر در بالا و / یا کناره گونه‌ها تزریق می‌شود. مدت دوره بهبود آن حداقل زمان ممکن است. نتایج تزریق ژل گونه فوری است (اگرچه ممکن است برای رفع تورم آن به‌طور کامل، سه تا چهار هفته زمان لازم باشد). به‌طورمعمول، نتایج تزریق ۹ تا ۱۲ ماه دوام خواهد داشت. به‌طورکلی، تزریق ژل بدون درد است.
یکی از محبوب‌ترین پرکننده‌ها، ژل هیالورونیک است. پزشکان کلینیک سیب سرخ از آن جهت برجسته‌سازی, فرم دهی و افزایش جذابیت اجزای مختلف صورت مانند لب، گونه، چانه، زاویه دادن به فک پایین، رفع خطوط لبخند و سن، رفع گودی زیر چشم و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

گونه

ریکاوری پس از گونه گذاری

پس از عمل گونه گذاری، اکثر بیماران با ناراحتی محدود به همراه ورم، کبودی و بی حسی موقت در نواحی درمان شده مواجه می شوند. در این حالت همه دردها و ناراحتی های احتمالی باید به سرعت و به سادگی با مصرف دارو کنترل شوند.
بلافاصله پس از درمان ممکن است حرکت دادن دهان برای بیمار دشوار باشد و بیماران در این زمان بطور موقت با مشکل در ارتباط با لبخند زدن و صحبت کردن مواجه می شوند. در صورتی که برای درمان شکاف هایی در داخل دهان شما ایجاد شده باشد، لازم است برای چند روز از رژیم غذایی نرم جهت بهبود مناسب پس از درمان استفاده شود.
اکثر بیماران می توانند پس از حدود یک هفته به فعالیت های عادی و شغلی خود باز گردند. به هر حال لازم است بیمار از انجام فعالیت های شدید و هر فعالیتی که با تماس یا فشار به گونه همراه است، برای مدت حداقل سه هفته خودداری نماید.

عوارض و خطرات

عوارض برجسته سازی گونه درمانی نادر است و معمولاً هنگامی که درمان توسط یک جراح پلاستیک متخصص انجام شود، در سطح حداقل قرار دارد. به هر حال باید توجه کرد که همه انواع جراحی ها دارای سطوح مشخصی از ریسک است و این روش درمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اين روزها افراد زيادي هستند كه بدليل كاهش وزن دچار لاغري صورت شده اند .ويا به جهت زيباتر شدن صورت ،تمايل به گونه گذاري دارند .تزريق ژل در گونه ها معمولا از نتايج خوبي برخوردار نيست .
ظاهر ژل ،در ماه اول بسيار زيبا جلوه مي كند ولي آرام ،آرام شروع به حركت مي كند وممكن است به پايين كشيده شود وظاهري غيرقرينه در صورت ايجاد كند ويا بدليل خوابيدن روي صورت فشرده شده وبه دور چشمها حركت كند .ذرات اين ژلها حتي در كبد وطحال وغدد لنفاوي نيز گزارش شده است .

هزینه و قیمت

ارقام ذکر شده درباره هزینه گونه گذاری معمولاً سایر هزینه های درمان همچون هزینه استفاده از تجهیزات درمانی یا بی هوشی بیمار را پوشش نمی دهد. در صورت نیاز شما می توانید از اطلاعات کامل درباره هزینه درمان و انتخاب های تامین مالی در جلسه مشاوره با پزشک مطلع شوید. تزریق چربی روشی کم هزینه تر و با ماندگاری طولانی‌تری است ولی ژل با پایه اسید هیالورونیک هزینه بالایی دارد که ماندگاری آن در مقایسه با تزریق چربی بسیار کم است.
جمع هزینه گونه گذاری می تواند با توجه به ناحیه محل سکونت شما در کشور، میزان درمان مورد نیاز و نیازهای خاص مورد نظر بیمار متفاوت باشد. با توجه به اینکه گونه گذاری یک روش درمانی زیبایی محسوب می شود، هزینه این درمان معمولاً تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>