تزریق ژل در چانه: کاربردها،روش ونتایج درمان، عوارض و خطرات

روش‌هاي غير جراحي براي بزرگ کردن و زيباسازي چانه معمولاً دو هدف متفاوت را دنبال مي‌کنند: يکي برجسته کردن خط فک کوچک و ضعيف از طريق تزريق ژل و ديگري ايجاد خط فک زنانه و ظريف از طريق کاهش پهناي صورت با استفاده از تزريق بوتاکس.

Chin-300x224
هنگامي که از عمل زیبایی چانه با استفاده از تزريق ژل صحبت مي‌شود، منظور آن است که شکل خط فک يک بيمار به حالت برجسته‌تر، شکيل‌تر و قوي‌تر تبديل شود تا چهره و وضعيت ظاهري آن فرد بهبود پيدا کند. بزرگ کردن یا پروتز چانه با روش غیرجراحی، یک روش غیر تهاجمی، بی‌خطر و جایگزین برای تکنیک سنتی (جراحی) چانه است. این روش شامل تزریق ژل به مناطق دقیق و مشخصی از چانه به منظور افزایش طول، عرض و یا برآمدگی چانه است. بزرگ کردن چانه با روش غیرجراحی، حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و مدت نقاهت و یا درد آن بسیار کم است. ژل تزریقی مورد استفاده در بزرگ کردن چانه در مقادیر کم و در مکان‌های دقیق تزریق می‌شود، به طوری که جراح، کنترل کاملی بر شکل و خطوط کانتور ایجاد شده دارد. نتایج این تزریق، بین ۱۸ تا ۲۴ ماه دوام خواهد داشت.
تکنیک پرکردن چانه با ژل چندان دردناک نیست. اغلب بیماران به کرم بی‌حس کننده یا گاز خنده نیازی ندارند. این ژل قابل برگشت، محصولی است که در ترکیبات خود دارای مواد بی‌حسی موضعی است و باعث می‌شود انجام این روش نسبتاً بدون درد باشد. ما بی‌حس کننده موضعی را با این محصول، مخلوط می‌کنیم تا دردناکی آن بسیار کمتر شود.
چند ساعت بعد از تزریق و از بین رفتن تاثیر مواد بی‌حسی، منطقه چانه می‌تواند کمی دردناک و حساس به لمس گردد. این امر طبیعی است و برای شما داروی پانادول تجویز می‌شود. زیرا گاهی اوقات به خواب رفتن با چانه دردناک دشوار است. این درد در طول چند روز آینده کاهش خواهد یافت.

کاربردها

کاربردهای اصلی پروتز چانه با تزریق چربی و ژل به شرح زیر هستند:

 درمان افتادگی خط چانه: اضافه کردن حجم به خط چانه

اگر شما متوجه شده اید که علائم افتادگی پوست در اطراف گردن و خط چانه در صورت شما شروع شده است، استفاده از پر کننده های ژل و چربی می تواند به شما برای رفع مشکل کمک کند. در این حالت با جایگزین کردن حجم از دست رفته در نواحی مشخص صورت و خط فک، پوست این ناحیه بالا کشیده می شود و ظاهر گردن بهبود پیدا می کند.

 درمان چین و چروک چانه: پر کردن و حذف خطوط چین و چروک

اکثر افراد با گودی و یا ظاهر چین و چروک چانه خود مشکل دارند. در صورت وجود این مشکل شما می توانید از تزریق ژل و چربی در چانه برای درمان مشکل استفاده کنید. در این حالت پر کننده های پوستی ناحیه های دارای فرو رفتگی، چین و چروک و افتادگی را پر کرده و پوست چانه را هموار می کنند.

درمان عقب بودن چانه و خط فک ضعیف: بهبود خط فک

اگر شما از ظاهر خط فک خود به خاطر عقب رفتن چانه یا ضعیف شدن آن ناخشنود هستید، می توانید از روش درمانی غیر تهاجمی تزریق ژل در چانه استفاده کنید. در این حالت متخصصان این کلینیک می توانند ترکیبی از ژل یا چربی را برای جلو آوردن چانه، زیبایی چانه و ایجاد خط فک مورد نظر شما مورد استفاده قرار دهند.
پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همچنین می تواند به ایجاد یک ظاهر قوی برای چانه شما کمک کند. این روش یک راهکار ایده آل برای مردانی است که به دنبال خط چانه قوی و صاف هستند. به این ترتیب برای کسانی که خط فک ضعیف دارند، تزریق ژل و چربی می تواند یک ظاهر مناسب برای فرد ایجاد کند. متخصصان پوست این مرکز دارای تجربه و دانش کافی برای اصلاح خط فک شما برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن با استفاده از تزریق ژل هستند.

روش درمان

روش تزریق ژل و چربی به حدود ۱۵ دقیقه زمان برای کامل شدن نیاز دارد و این درمان در این کلینیک به‌راحتی و سادگی بر روی افراد متقاضی انجام می‌شود. برای انجام عمل زیبایی چانه با تزریق معمولاً از کرم بی‌حسی بر روی صورت برای حدود ۳۰ دقیقه قبل از درمان استفاده می‌شود تا به‌این‌ترتیب ناراحتی احتمالی در طول درمان حداقل شود. پزشکان ما می‌توانند مقدار کمی از این کرم‌ها را قبل از شروع جلسه درمانی در اختیار شما قرار دهند و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید این کرم را هنگام حرکت به سمت کلینیک بر روی پوست خود قرار دهید. در ادامه صورت بیمار به‌طور کامل با استفاده از تکنیک‌های ضدعفونی تمیز می‌شود و یک مجموعه از ۳ تا ۶ تزریق در بافت عمیق اطراف چانه انجام می‌شود. درنهایت مواد تزریق‌شده در چانه به‌آرامی ماساژ داده می‌شود تا به‌این‌ترتیب ظاهر موردنظر در چانه بیمار ایجاد گردد.

نتایج درمان

ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی می‌توانند برای حجیم سازی چانه به‌صورت غیر جراحی با مقادیر کم تزریق چربی در چانه تزریق شوند و با تزریق دقیق آن‌ها در محل‌های مناسب می‌توان ظاهر و زیبایی موردنظر را برای چانه بیمار با توجه به اهداف درمانی ایجاد کرد. این مواد در ادامه به بخشی از بافت بدن بیمار تبدیل خواهند شد. تزریق این مواد می‌تواند تغییرات ظاهری در پوست صورت بیمار ایجاد کرده و همواره ظاهر طبیعی صورت را حفظ نماید.
تزریق چربی و تزریق ژل در چانه تا دو سال ماندگاری و دوام دارد و پس‌ازآن به‌تدریج توسط سیستم ایمنی بدن تجزیه می‌شود. این فرآیند در طول چند ماه (و نه چند روز) اتفاق می‌افتد. به‌این‌ترتیب بیمار با کاهش تدریجی تغییرات ایجادشده در اندازه چانه و ظاهر آن مواجه خواهد شد.

عوارض و خطرات

ممکن است در محل تزریق کمی ورم ، قرمزی به وجود آید و نسبت به لمس کردن حساس باشد و در مواردی ممکن است جای تزریق کبود شود. این عوارض جزئی و بسیار موقتی هستند و معمولا بعد از دو روز از بین می روند و خانم ها می توانند به راحتی اثر آن را با آرایش پنهان کنند.
عوارض جدی ناشی از تزریق بسیار نادر هستند ، این عوارض می تواند شامل واکنش آلرژیک به ژل تزریقی و عفونت باشد. یکی دیگر از از عوارض ممکن( که کمتر جدی و خطرناک است اما اهمیت زیادی دارد) حرکت کردن زل از محل تزریق به جای دیگر در زیر پوست و تشکیل توده و حالت برآمدگی زیر پوست است. البته در این موارد با ماساژ دادن ژل می توان دوباره آن را در زیر پوست پخش کرد اما در مواردی ممکن است این حالت برآمدگی تا زمان جذب شدن ژل توسط بدن باقی بماند. لازم است بیماران برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی از دست زدن و مالیدن چانه تا مدت زمان یک یفته پس از تزریق خودداری کنید .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>