بایگانی دسته بندی ها: دسته‌بندی نشده

از بین بردن موهای زائد با لیزر

لیزر-موها-اضافه

موهای زائد، موهای غیرطبیعی هستند که صورت و برخی نقاط بدن خانم¬ها ایجاد می¬شود. موهای دیگری در صورت و بدن خانم-ها و جود دارد که به صورت کرکی هستند و طبیعی محسوب می شوند این موهای طبیعی کرکی روی صورت و در پشت لب و گوش ها می¬رویند در بین این موهای طبیعی یکسری موهای ضخیم می رویند که رنگدانه بیشتری به نسبت سایر موها دارد. این موهای ضخیم روی چانه و گردن می¬رویند.

کدام بیماران برای لیزر موهای زائد مناسب تر هستند؟

بیمار ایده آل برای بهره گیری از انواع لیزر موهای زائد، بیماری است كه پوستی روشن اما مویی مشكی و ضخیم داشته باشد. انتظاراتش واقع گرایانه بوده و اختلال هورمونی نداشته باشد. هرچند كه با پیشرفت هایی كه در زمینه لیزر و روشهای سرد كردن پوست به وجود آمده است بیمارانی كه پوستهای تیره تر دارند را هم میتوان به شكل موثری درمان كرد. در مورد موهای بلوند، سفید یا قرمز كاهش دائمی موهای زائد غیرممكن است.

درمان پیش از لیزر

خانمهایی که به مشکل موهای زائد دچار هستند حاضرند هر راهی را امتحان کنند تا از شر موهای زائد خود راحت شوند که یکی از این راهها کمک گرفتن ازلیزر است. بسیاری از خانم¬ها از لیزر هم برای از بین بردن موهای زائد و هم برای موارد زیبایی و از بین بردن موهای زائد و هم برای موارد زیبایی و از بین بردن موهای طبیعی استفاده می-کنند. افرادی که تمایل دارند برای ازبین بردن موهای زائد از لیزر استفاده کنند باید به این مسئله توجه داشته باشند که پیش از هر چیز علت به وجود آمدن موهای زائد باید بررسی و درمان شود و تا زمانی که درمان انجام نگرفته است، موها از بین نخواهند رفت و بعد از مدتی مجددا به وجود می آیند. این مسئله در مواردی که موهای زائد به علت اختلالات هورمونی ایجاد می شوند زیاد دیده می شود. لیزر برای افرادی که دچار اختلالات هورمونی نیستند و به دلایل ژنتیکی موهای زائد دارند، نمی تواند کار چندانی انجام بدهد چون در صورت از بین رفتن موی زائد در یک قسمت از پوست، موی زائد در قسمت دیگری ایجاد خواهد شد.

کدام یک از نواحی بدن را می‌توان با استفاده از لیزر درمان کرد؟

لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورد استفاده قرار داد. مراجعین خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود را دارند، درحالی‌که مراجعین مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

لیزر موهای زائد روی موهای سفید تاثیری ندارد و باید موهای سفید را الکترولیز نمود . در ضمن باید توجه داشت که در فردی که تعدادی موی سفید دارد سایر موهای مجاور هم در آستانه سفید شدن هستند بنابراین صدمه ناشی از لیزر به این موها باعث سفیدتر شدن سریعتر بعضی از آنها می شود اما چون تنها راه از بین بردن موهای زائد در این حالت انجام لیزر موها ی زائد قبل از سفید شدن است توصیه می شود هر چه سریعتر لیزر موهای زائد را شروع کند.

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد چیست؟

برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد با لیزر می‌تواند تأخیر بلند مدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و مؤثر است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

هیچ گونه از عارضه هایی که لیزر مو برجای می گذارد ماندگار نیست بلکه بعد از مدتی از بین می رود. به تازگی شایعه ای مبنی بر سرطان زا بودن لیزرهای خانگی بین مردم رواج پیدا کرده است که این مسئله به هیچ وجه واقعیت ندارد. از جمله عوارض لیزر می توان به قرمزی پوست، تیرگی، خارش، سوزش سطحی همراه با درد اشاره کرد که همه اینها موقتی و گذرا هستند.

برای کاهش عوارض لیزر چه کارهایی انجام دهیم؟

در هنگام لیزر کردن درد و سوزش تا حدودی طبیعی است. اگر به هیچ وجه تحمل درد و سوزش را ندارید می توانید از ترکیبات بی حس کننده و سرد کننده پوست استفاده کنید. در بین این روش ها ژل سرد کمترین تاثیر و اسپری های سردکننده پوست بیشترین تاثیر را دارند.

چه کسانی نباید از لیزر استفاده کنند؟

- کسانی كه باردار هستند
- کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند
- کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند
- همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند

علائم تأثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟

* كاهش تعداد موها

* كاهش سرعت رشد

* نازك شدن موها

* كمرنگ تر شدن موها كه همه اینها منجر به طبیعی تر شدن منظره محل درمان می شود

مراقبت از پوست پس از لیزر

متداول ترین عارضه پس از لیزر، ورم و قرمزی پوست در محل لیزر شده می باشد که با گذاشتن یخ می توان تا حد زیادی ورم را کاهش داد. در مدتی که از لیزر استفاده می کنید از قرار گرفتن در زیر آفتاب به شدت خودداری کرده بویژه افرادی که پوست تیره تر دارند به هیچ وجه آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست توصیه نمی شود زیرا این کار شکل درمان را به تعویق می اندازد.

نتیجه گیری

به طور کلی لیزر موهای زائد روشی مفید و موثر برای از بین بردن دائمی موهای زائد پوست بوده که نسبت به روش های دیگر مناسب تر است. ممکن است طول درمان یا نتیجه آن برای افراد مختلف، متفاوت باشد که این موضوع مستقیما به ضخیم یا نازک بودن مو و میزان هورمون های تستوسترون بستگی دارد.

انواع لیزرها برای درمان موهای زائد:لیزر دایود، لیزر الکساندرایت

موهای نا خواسته یا زائد به موهایی گفته می شود که در مواضعی از بدن ایجاد میشود که غیر معمول بوده و رنگ تیره آنها نیز این رویش غیر طبیعی را بیش تر نمایان می سازد . رویش موهای زائد را عمدتا در نواحی چانه ، لب فوقانی ، نواحی دو طرف صورت ،از محل ناف به طرف پایین و در فرورفتگی ناحیه کمر ، به رنگ تیره و سیاه می توان مشاهده نمود .
ریشه هر مو دارای رنگدانه ای به نام ملانین بوده که در روند رشد مو ، به تدریج این رنگدانه فعال گشته و تمامی بدنه یک مو را تیره و به رنگ های سیاه ، قهوه ای و بلوند و … در می آورد . مکانیسم اثر لیزر مو زائد ، بر بمباران و نابود ساختن رنگدانه یا ملانین موجود در ریشه مو استوار می باشد .

در اين روش با استفاده از ليزر، فوليكول موهاي زايد كاملا تخريب مي‌شود و امكان رشد موهاي زايد در آن ناحيه خاص از بين مي‌رود. اين درمان در چند مرحله و طي چند هفته انجام مي‌شود. نتيجه حاصل از اين روش در اغلب مواقع، موفقيت‌آميز و دايمي است. مشكل اصلي ليزر اين است كه هزينه زيادي به بيمار تحميل مي‌كند. ليزر، آخرين و جديدترين راه براي درمان موهاي زايد است. ولي در هر حال بايد انتظار شما از اين روش درماني هم معقول و واقع‌گرايانه باشد. پزشكان معتقدند اثر بخشي ليزر به اثبات رسيده است. پس از ليزر، برخي موها فورا مي‌افتند ولي اغلب موها در عرض 2 هفته از بين مي‌روند. ‌

در حال حاضر، هيچ روش قاطعي براي درمان كامل و دايمي موهاي زايد وجود ندارد ولي در بين روش‌هاي موجود، ليزر از همه موثرتر و دايمي‌تر است. البته اين حرف به آن مفهوم نيست كه همه موهاي زايد در اثر ليزر به صورت دايمي از بدن مي‌روند. به هر حال، حتي اگر پس از ليزر هم موها مجددا رشد كنند، اولا به تعداد كم رشد مي‌كنند و بيرون مي‌آيند. ثانيا، در اكثر موارد، اين موها كركي و نرم هستند. سال‌هاست روش براي رفع موهاي زايد با لیزر استفاده مي‌شود و اين كار مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا هم قرار گرفته است. متخصصان پوست مي‌گويند: هر چقدر پوست بيمار روشن تر و موهاي زايدش تيره‌تر باشند، احتمال اثر بخشي ليزر بيشتر مي‌شود. ‌ لیزر‌های مختلفی در درمان موهای ناخواسته استفاده می‌شود: لیزر الکساندرایت و دیود که در پوست‌های روشن بهتر عمل می‌کنند و لیزر‌های ان- دی / یگِ با طول موج بلند (Nd: YAG Laser Long Pulsed)که در پوست های تیره ایمن‌تر و بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند.
هر چه موها تیره‌‌تر و ضخیم‌تر و نیز پوست روشن‌تر باشد، تاثیر لیزر بیشتر است. اکثر لیزرها بر موهای بور و کم‌رنگ تاثیر کمی دارند و حدوداً می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد این موها را کاهش دهند. افراد با موی بلوند و روشن کاندید خوبی برای لیزر جهت کاهش موهای ناخواسته نمی‌باشند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارند.
گرچه لیزر ایمن است اما در دوران بارداری، با توجه به حساسیت افراد و مسائل قانونی متعاقب آن، بهتر است از لیزر استفاده نشود.

انواع لیزرها برای درمان موهای زائد

images (1)

لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:

o سیستم لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر
o سیستم لیزر دیود با طول موج ۸۰۰ نانومتر
o سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۵۶ نانومتر
o سیستم نوری IPL نیز با روش کار کردی مشابه لیزر ها در درمان موهای زائد به کار می رود. انواع جدید IPL همان E-LIGHT است که علاوه بر نور از رادیوفرکانس نیز به طور همزمان استفاده می کند و به همین دلیل روی موهای کم رنگ (طلایی ، سفید) اثر بهتری دارد.
لیزر‌های مختلفی در درمان موهای ناخواسته و زائد استفاده می‌شود:
لیزر الکساندرایت و دیود که در پوست‌های روشن بهتر عمل می‌کنند و لیزر‌های ان- دی / یگِ با طول موج بلند (Nd: YAG Laser Long Pulsed)که در پوست های تیره ایمن‌تر و بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند.
هر چه موها تیره‌‌تر و ضخیم‌تر و نیز پوست روشن‌تر باشد، تاثیر لیزر بیشتر است. اکثر لیزرها بر موهای بور و کم‌رنگ تاثیر کمی دارند و حدوداً می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد این موها را کاهش دهند. افراد با موی بلوند و روشن کاندید خوبی برای لیزر جهت کاهش موهای ناخواسته نمی‌باشند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارند.
گرچه لیزر ایمن است اما در دوران بارداری، با توجه به حساسیت افراد و مسائل قانونی متعاقب آن، بهتر است از لیزر استفاده نشود.

• لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:o سیستم لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر
o سیستم لیزر دیود با طول موج ۸۰۰ نانومتر
o سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۵۶ نانومتر
o سیستم نوری IPL نیز با روش کار کردی مشابه لیزر ها در درمان موهای زائد به کار می رود. انواع جدید IPL همان E-LIGHT است که علاوه بر نور از رادیوفرکانس نیز به طور همزمان استفاده می کند و به همین دلیل روی موهای کم رنگ (طلایی ، سفید) اثر بهتری دارد.

لیزر دایود

لیزرهای دایود رفع موهای زائد موجود به صورت پالسی و با طول موج های ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تاحدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG، IPLها می باشد . به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوستهای تیره را نیز میسر می سازد. اگر فرد آگاهی و تجربه ی کامل نداشته باشد می تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است. قیمت لیزر دایود را در جلسه مشاوره ، از پزشک خود بخواهید .

* مزایای دایود :

لیزر موهای زائد دایود دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
کاهش رسیک به خاطر پالس یکنواخت
خنک سازی سطحی
قابلیت استفاده در پوست های تیره

لیزر الکساندرایت (الکس)

یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد . یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج (Pulse Duration) و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . لیزر الکساندرایت از نوع لیزرهای جامد است که دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر و در محدوده نور مرئی می باشد. با توجه به جذب بالای ملانین در این طول موج کاربرد ویژه آن، از بین بردن موهای زائد است. برخی کارشناسان لیزر موهای زائد با الکس را قدرتمندترین و پر تاثیرترین لیزر از میان موارد بالا می دانند. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد. البته لازم به ذکر است میزان درد استفاده از این دستگاه به طرز قابل توجهی بیشتر از موارد بالا و بخصوص لیزرهای آی پی ال و ایلایت است.

IPL 

آی پی ال intensepulse light یعنی سیستم های نور شدید پالسی. در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپهای زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد. دستگاه IPLروش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد وجوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه ) می باشد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد. ارزانتر است و سریعتر عمل می کند.
دستگاه IPLبا پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و پوبیس بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملا بدون درد است. عوارض جانبی کم است ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند.
IPL کاندیدهای مناسب جهت افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند، زیرا IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زائد به صورت کامل توسط این روش را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

دستگاه Elight

دستگاه Elight ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF یا رادیو فرکانسی است.

سیستم لیزر Nd-YAG

لیزرهای Nd:YAG برای استفاده در یک لامپ برق یا لیزر دیودی بطور اپتیکی پمپ شده اند. آنها یکی از رایج ترین انواع لیزر هستند، و برای بسیاری کاربردهای دیگر استفاده شده اند. لیزر های Nd:YAG نوعا با یک طول موج ۱۰۶۴ nm ،در مادون قرمز، نور منتشر می کنند.

لیزر موهای زائد زیر بغل: تأثیر گذاری، تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه و قیمت

لیزر موهای زائد زیر بغل از بی عارضه ترین و کم دردسر ترین لیزرها هم برای پزشک و هم برای بیمار است بطوریکه مثلا هر جلسه لیزر کل موهای صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان می برد و بعد از لیزر هم هیچ زخمی روی پوست بیمار ایجاد نمیشود فقط در تعدادی در پوست قرمزی متوسطی ایجاد می شود که ان قرمزی هم طی چند دقیقه تا حداکثر ۲ ساعت خوب می‌شود. 
بطوریکه هیچ لک یا اسکاری برجا نمی گذارد ، البته موارد نادری مثل تاول یا لک قهوه ای بعد از لیزر دیده شده که اغلب علت ان انرژی بالایی است که پزشک بکار برده لذا دقت پزشک خصوصا در جلسه اول لیزر برای تعیین انرژی بسیار مهم است چرا که پوست بعضی از بیماران بسیارحساس است که البته اگر هم این موارد بر اثر بی دقتی پزشک یا پوست حساس ایجاد شود طی ۲ تا ۳ هفته بهبود پیدا می کند.
از طرفی بعضی از مراجعین از مزایای لیزر موهای زائد به دلایل مختلف خصوصا عدم اطلاع و اگاهی از ماهیت لیزر می ترسند و فکر می کنند شاید لیزر مو برای بدنشان بعدا عارضه ایجاد کند ، باید گفت که لیزر در واقع طیف خاصی از نور است که تقویت شده و مثلا در لیزر موههای زائدطیف مخصوص فقط ۲ تا ۳میلی متر به زیر پوست نفوذ می کند و ا نهم فقط به ریشه مو برخورد می کند و ریشه مو را تخریب می کند و به بافت های مجاور اسیبی نمی رساند

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل یکی از محبوت ترین و بی عارضه ترین روش های از بین بردن موهای این ناحیه است. یکی از مشکلات شایع که هر فردی در طول زندگی خود با آن سر و کار دارد رهایی از موهای زائد زیر بغل است. اکثر زنان و مردان حداقل هفته ای ۲ تا ۳ بار موی زیر بغل را با تیغ کوتاه می کنند. علی رغم پیشرفت های علم پزشکی هنوز نقش فیزیولوژیک موهای زیر بغل شناسایی نشده است به همین دلیل آنها را به عنوان موهای زائد طبقه بندی می نمائیم لیزر موهای زائد زیر بغل یکی از محبوبترین روش ها برای افراد به خصوص بانوان است
روش های متعددی برای رهایی ازموی زیر بغل استفاده شده است. یکی از قدیمی تریم روش ها تراشیدن انها با تیغ است که ممکن است با خطراتی نظیر زخم های پوستی، جوش های زیر پوستی و چرکی، موهای زیر پوستی و نظائر آن همراه است. از روش های دیگری نظیر کرم، مومک، وکس یا بند انداختن نیز استفاده می گردد که هیچکدام از آنها نتوانسته است رضایت نسبی برای افرد ایجاد کند.

464لیزر موهای زائد زیر بغل – قبل و ۸ ماه پس از خاتمه درمان

خوشبختانه با توسعه تکنولوژی، امروزه به خوبی می توان طی چندین جلسه لیزر مو زیر بغل موهای ناخواسته را از بین برد. اما همواره این سوال برای افرد مطرح است که با توجه به اینکه ناحیه زیر بغل دارای غدد لنفاوی متعددی می باشد ایا لیزر زیر بغل می تواند باعث تحریک این غدد شود یا خیر؟
آیا به راستی لیزر موهای زائد زیر بغل بی خطر است یا ممکن است در دراز مدت باعث ایجاد خطراتی برای فرد گردد.
خوشبختانه پس از گذشت تقریبا ۲۵ سال از آغاز استفاده از لیزر موهای زائد زیر بغل زیر بغل حتی یک مورد عارضه که باعث آسیب غدد لنفاوی یا عوارض دراز مدت گردیده باشد مشاهده نشده است.
چون اصولا لیزر ماهیت نوری داشته و عمق نفوذ آن نیز بسیار کم است بنابراین به هیچ عنوان عوارض جدی برای فرد ایجاد نمی کند.

تاثیرگذاری لیزر موهای زائد

برای درمان موهای زائد ۳ روش وجود دارد: دارو، الکترولیز و لیزر. لیزر موهای زائد را کم و نازک می کند اما باعث از بین رفتن آنها نمی شود. ما معمولا ۴ تا ۶ جلسه به فاصله ماهی یک بار برای صورت و به فاصله ۳ ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می کنیم. معمولا با انجام ۴ تا ۷ جلسه تعداد موها خیلی کمتر می شود. البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر فایده ای نخواهد داشت، پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش ها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، می تواند لیزر را شروع کند اما باید در نظر داشته باشید که لیزر، موهای زائد را صفر نمی کند. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام می شود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی گذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی متر است بنابراین اصلا به بافت های زیری نمی رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به صورت گرما آزاد می شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی کند بلکه فقط تا قسمت های سطحی از پوست نفوذ می کند. 

لیزر موهای زیر بغل خطر ابتلا به سرطان‌ سینه را بالا نمی‌برد. درد سوزش قرمزی تورم سوختگی تیرگی یا روشنی پوست تنها عوارض لیزر هستند که با انتخاب دستگاه مناسب و مهارت متخصص پوست می‌توان از آنها پیشگیری کرد. به علاوه لیزر تنها به 5 میلی‌متر از عمق پوست نفوذ می‌کند و برای روابط جنسی و باروری مشکلی ایجاد نمی کند. تاباندن آن به پوست نواحی حساس از قبیل تیروئید، سینه، زیر بغل و غدد لنفاوی خطری ندارد اما لیزر نواحی تیره‌تر مانند ناحیه تناسلی حتما باید زیر نظر متخصص انجام شود و نیازمند توجه بیشتر و تنظیمات خاص برای پیشگیری از سوختگی پوست است.

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر

معمولا بعد از ۴ تا ۶ جلسه لیزر هر ۶ ماه یک بار (بین ۳ تا ۴ بار) آن را شارژ می کنیم. به این ترتیب تعداد موها به طور متوسط ۶۰ تا ۸۰ درصد کم می شود.

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد بسته به عواملی از قبیل وسعت ناحیه ای تحت درمان، نوع لیزر و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر شخص متفاوت است. برای مشاوره در مورد رفع موهای زائد با لیزر و آگاهی از قیمت ها می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.
لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت می باشد. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … می باشد. در این روش نور لیزر فقط ریشه موهای زاید را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیقتر بدن صدمه ای را وارد نمی کند و تا کنون عوارضی بجز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش درمانی گزارش نشده است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر فرد در اولین مراجعه وی به کلینیک مشخص می شود.

 

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، نکات قبل از لیزر، نتیجه، عوارض و موارد منع استفاده از آن

لیزر نوعی نوراست که در طول موجی خاص تقویت شده و بسته به بافت هدف موردنظر درمواردمختلف طول موج آن فرق می‌کند.دردستگاههای لیزرموی زائد این طول موج طوری تنظیم شده که نور ساطع شده توسط رنگدانه موجوددر ساقه مو جذب شود. لیزر موهای زائد صورت و لیزر موهای زائد تناسلی  برای افرادی مناسب است که پوست روشن و کلفت دارند و موهای زائد آنها تیره (قهوه ای و سیاه) می باشد. با این وجود با استفاده از خدمات این کلینیک می توان به نتایج فوق العاده و مطلوب برای همه انواع پوست و موی زائد حتی موهای بلوند، قرمز، یا قهوه ای روشن نیز دست پیدا کرد! با وجودی که بعضی از کلینیک های زیبایی به افراد پیشنهاد می دهند برای این نوع موها از روش الکترولیز استفاده کنند، ما این روش را فقط به کسانی پیشنهاد می دهیم که تمام موهای زائد آنها سفید شده است.

images
بعضی از افراد ممکن است زمان طولانی تری مثلا بعد از چندین سال برای ازبین رفتن کامل موهای زائد خود سپری کنند . موارد دیگری که باید در نظرگرفت مراقبت هایی است که بیمار بعداز لیزر موهای زائد بدن برای نگهداری از قسمت های لیزر شده باید داشته باشند. واقعا غیر ممکن است که تشخیص بدهیم چه کسی به انجام لیزر موهای زائد و تاچه میزان به درمان، احتیاج دارند وتاچه مدت موها کاملا ازبین خواهند رفت . همانطور که قبلا گفته شد لیزر بیکینی برای افرادی با موهای تیره و پوستی روشن بسیار عالی است البته تکنیک های جدید لیزر موهای زائد پوست تیره می تواند برای افراد با پوست های تیره تر هم موثر و قابل اعتماد باشد.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

امروزه لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی به یکی از پر طرفدارترین روش های رفع موهای زائد ناحیه تناسلی تبدیل شده است. تا کنون برای موهای ناحیه اندام تناسلی و آلت تناسلی در زنان و مردان نقش فیزیولوژیک خاصی شناسایی نشده است حتی موهای زائد اندام تناسلی می تواند در کیفیت روابط جنسی ، سوزش و خارش، تیرگی ناحیه تناسلی ، جوش در ناحیه تناسلی ، افزایش شانس عفونت های قارچی و انگلی نظیر شپشک عانه و افزایش شانس تکثیر زگیل تناسلی ، زخم و خراش و خونریزی ناشی از تراشیدن با تیغ گردد. اما لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یکی از بهترین روش هاست معمولا بسیار کم عارضه و بدون درد است طی حداقل ۴ جلسه موهای زائد تا حدود ۸۵ درصد از بین رفته و بقیه نازک میشود.
با توجه به اینکه پوست این ناحیه بسیار حساس می باشد و نقش بسیار مهمی در روابط جنسی سالم در فرد دارد از طرفی در معرض انواع عفونت ها و آسیب های بافتی است لذا اقداماتی که آسیب کمتری به پوست این نواحی می زند ارجح تر است. خوشبختانه با توسعه تکنولوژی، امروزه اکثر سیستم های نوری برای لیزر موهای زائد اندام تناسلی بدون درد است و فرد فقط ممکن است کمی احساس سوزش یا گزگز شدن را تجربه کند. در افرادی که آستانه احساس درد پائین دارند می توان از یک بی حس کننده موضعی نیز استفاده نمود. درمواردی که لیزر موی زائد بادستگاهی انجام شود که همزمان با لیزر سیستم خنک کننده موضع راخنک کند میزان درد به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.دستگاه لیزر الکساندرایت ساینوشوراین سیستم رادارا می‌باشد.ضمنا درمواردی که بیمار نسبت به درد خیلی حساس است می‌تواند از کرم بی حس کننده استفاده کند.
مطالعات در آمریکا نشان داده است که نزدیک ۵۰ درصد زنان و دختران ۲۰ تا ۴۵ سال برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه از روش تراشیدن با تیغ استفاده می کنند. این روش به دلیل آسیب های پوستی عوارضی به شکل قرمزی، زخم، پارگی پوست، تشدید عفونت های پوستی، توسعه تبخال تناسلی، گسترش زگیل تناسلی ایجاد می کند. همچنین بسیاری از افراد از ایجاد جوش های چرکی یا موهای زیر پوستی نیز شکایت دارند.

نکات قبل از لیزر

حداقل ۴ هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد اندام تناسلی باید موهای این ناحیه صرفا با استفاده زا تیغ تراشیده شود. استفاده از هر گونه روش دیگر نظیر موم، وکس، اپیلاسیون و نظائر آن مجاز نیست زیرا برای انتقال انرژی لیزر به ریشه موها نیاز به ساقه مو در زیر پوست می باشد
حتما ۲ ساعت قبل از لیزر تمام موهای ناحیه با تیغ تراشیده شود.

عوارض

درد
سوزش
قرمزی
تورم
سوختگی
تیرگی یا روشنی پوست
تنها عوارض لیزر هستند که با انتخاب دستگاه مناسب و مهارت متخصص پوست می‌توان از آنها پیشگیری کرد. به علاوه لیزر تنها به 5 میلی‌متر از عمق پوست نفوذ می‌کند و برای روابط جنسی و باروری مشکلی ایجاد نمی کند.
تاباندن آن به پوست نواحی حساس از قبیل تیروئید، سینه، زیر بغل و غدد لنفاوی خطری ندارد اما لیزر نواحی تیره‌تر مانند ناحیه تناسلی حتما باید زیر نظر متخصص انجام شود و نیازمند توجه بیشتر و تنظیمات خاص برای پیشگیری از سوختگی پوست است.در مدتی كه از معرفی لیزرها براي درمان موهای زائد گذشته است ثابت شده برای درمان نواحی وسيع پوشیده از مو هیچ روشی بهتر از لیزر نیست.باید توجه داشت بعضی متخصصان معتقدند به جای حذف موهای زائد بهتر است اصطلاح كاهش موهای زائد را به كار برد.

نتیجه

نتیجه لیزر موهای زائد اندام تناسلی ۲ هفته بعد از اولین جلسه درمان
لیزر موهای زائد اندام تناسلی در صورتی که به صورت استاندارد انجام شود به هیچ عنوان باعث ایجاد لک یا تغییر رنگ تیره روی پوست ناحیه اندام تناسلی نخواهد شد حتی تا حدودی باعث روشن تر شدن پوست این ناحیه نیز می شود.
بنابراین لیزر موهای زائد اندام تناسلی در رفع تیرگی آلت تناسلی نیز تا حدود زیادی موثر است
طی ۲ هفته پس از اولین جلسه لیزر موی زائد اندام تناسلی نتایج قابل مشاهده است و ریزش گسترده موها بسیار رضایت بخش است.
نتیجه لیزر موهای زائد اندام تناسلی به شکل کنده شدن آسان موها، کز کردن موها یا ریزش مو می باشد.
معمولا در جلسه اول و دوم تا حدود زیادی موها از بین خواهند رفت اما باید حداقل ۴ جلسه لیزر تکرار گردد.
معمولا طی ۲ تا ۳ جلسه اول بخش قابل توجهی از موی زائد اندام تناسلی دچار ریزش می شود.

موارد منع شده برای استفاده از این روش

لیزر کردن موهای زائد مناسب نیست اگر شما:
دچار بیماری های پوستی هستید
دیابت دارید
بیماری پوستی مادرزادی دارید
دچار بیماری های دستگاه قلب و عروق هستید
بیماری های عفونی دارید
حامله هستید
پوست خیلی تیره دارید یاآفتاب سوختگی تازه در پوست خود دارید.
سن شما زیر ۱۷ سال است
این روش نباید در افراد مشکوک به سرطان لوزه یا تیروئید استفاده شود.
رفع موهای زائد با لیزر برای افراد باردار این روش توصیه نمی شود هنوز آثار لیزر بر جنین شناخته نشده است
نباید تابش مستقیم به چشم ها وجود داشته باشد و بیمار و پزشک هردو باید از عینک مخصوص استفاده کنند.

 

اقدامات قبل، در طول درمان و بعد از لیزر موهای زائد، هزینه و قیمت

اگر از راه های از بین بردن موهای زائد مثل موم، بند و… خسته شده اید، لیزر موهای زائد می تواند به شما کمک کند. در این روش از نور متمرکز شده لیزر استفاده می شود که به داخل فولیکول مو نفوذ می کند.
از لیزر می توان برای رفع موهای زائد بدن استفاده کرد، برای مثال دست، بازو، پا، زیر بغل و … . دقت دستگاه لیزر موهای زائد بسیار بالاست (این مسئله تا حد زیادی به دستگاه لیزر مورد استفاده بستگی دارد)، هر پالس از لیزر در کمتر یک ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می تواند مقدار زیادی از موهای زاید را حذف کند. جلسات درمانی بستگی به وسعت نواحی تحت درمان دارد بطور مثال نواحی با وسعت کم مثل پشت لب زمانی کمتر از ۱ دقیقه و نواحی وسیع تر مانند پشت پا زمانی حدود یک ساعت طول خواهد کشید. در ۹۰ درصد از موارد درمان موهای زائد بدن و صورت بعد از ۴ الی ۶ جلسه می توانید، از شر موهای زاید خود برای همیشه خلاص کنید.

اقدامات قبل از لیزر

• این متد یک روش پزشکی بوده که برای انجام نیاز به آمادگی دارد. از یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زاید موها نباید از ریشه کنده شوند و تراشیدن موها باید سطحی باشد. بنابراین، در صورتی که قصد دارید لیزر برای رفع موهای زائد بدن را انجام دهید، باید یک ماه قبل از آن از اپیلاسیون، موچین یا الکترولیز استفاده نکنید.(به دلیل انکه اشعه لیزر روی فولیکول مو اثر گذاشته و ریشه را از بین میبرد ) انداره موها در روز انجام لیزر باید بین 1 تا 3 میلیمتر باشد دلیل این امر این است که(با توجه به اینکه انرژی لیزر از طریق ساقه به ریشه منتقل میشود و در نتیجه اندازه مو نباید انقدر بلند بوده که انرژی لیرز صرف کز دادن مو شود و نه کاملا کوتاه شده باشد). همچنین باید شش هفته قبل و بعد از لیزرموهای زائد از افتاب گرفتن خودداری کنید. قرارگیری در معرض نور خورشید باعث می شود که بیشتر انرژی لیزر جذب پوست شده و اثربخشی برای از بین بردن مو کمتر شود .همچنین اگر باردار هستید، حتماً این مسئله را به پزشک بگوئید.

laser-hair-removal4
اکثر افراد هنگام درمان احساس درد داشته که درخواست به بی حس کننده موضعی میکنند ، هر چند می توان از این بی حس کننده ها برای بیماران استفاده کرد اما باعث میشود اثر لیزر کمتر شود که پیشنهاد نمیشود

در طول درمان

در طول فرآیند درمان، متخصص دستگاه پرتوی لیزر را به سمت نواحی هدف هدایت می‌کند. با توجه به اینکه پالس‌های لیزر متناوب هستند، به‌این‌ترتیب می‌توان انرژی نوری موردنیاز را از پوست عبور داده و پیازهای مو را در معرض آن قرار داد. با جذب انرژی یا گرم شدن پیازهای مو توسط لیزر، به آن‌ها آسیب وارد می‌شود. به‌این‌ترتیب، موهایی که در این مرحله وجود دارند در طول درمان از بین رفته، هم‌چنین به فرآیند رشد بعدی مو نیز آسیب وارد خواهد شد. با توجه به اینکه تمام موها دارای مرحله رشد فعال هم‌زمان نیستند، با یک جلسه درمانی نمی‌توان تمام موهای زائد موجود در یک نقطه از بدن را درمان کرد. به همین خاطر با گذر پیازهای مو از مرحله غیرفعال و دوره استراحت و بازگشت آن‌ها به مرحله فعال رشد، بیمار با رشد مقداری از موهای زائد در ناحیه درمان شده، مواجه خواهد شد. به همین خاطر لازم است برای درمان کامل هر ناحیه از بدن چند جلسه لیزر درمانی برای بیمار استفاده شود. بهترین معیار فاصله بین لیزرها، زمانی است كه طول می كشد تا تعداد قابل توجهی از موها در بیاید. بیمار ایده آل، بیماری است كه پوستی روشن اما مویی مشكی و ضخیم داشته باشد. انتظاراتش واقع گرایانه بوده و اختلال هورمونی نداشته باشد.
بعد از درمان،قرمزی و تورم در پیاز مو که طبیعی میباشد. احساس درد و ناراحتی ،که با مصرف داروهای مسکن برای رفع موهای زائد با لیزر می باشد .

اقدامات  پس از لیزر

ممكن است پس از لیزر ورم و قرمزی در محل وجود داشته باشد كه گذاشتن یخ می تواند سبب كاهش آن شود. معمولا نیازی به استفاده از مسكن نيست. گاهی اطراف ریشه موها دلمه میبندد كه 10-7 روز طول می كشد، در این موارد از پمادهای آنتیبیوتیك استفاده میكنیم تا دلمه ها بریزند.
تا ۳ روز بعد از لیزر موهای زائد حمام آفتاب (طبیعی یا مصنوعی ) نگیرید
قبل از رفتن به پیاده روی از یک فیلتر uv(کرم ضد آفتاب حداقل ۳۰) استفاده کنید
تا ۳ روز اول لیزر مو به سونا و استخر نروید
جلوگیری از قرارگرفتن در معرض نور آفتاب حداقل یک هفته بعد از انجام لیزر
باید توجه داشت در بعضی بیماران که سابقه عوارض لیزرموهای زائد وجود دارد یا به دلایلی احتمال عوارض در آنها بیشتر است، پزشک قبل از شروع درمان از تست کردن این روش استفاده کرد، بدین صورت که یک نقطه را لیزر می کند و یک هفته بعد این ناحیه توسط پزشک بررسی می شود و چنانچه مشکلی وجود نداشت درمان موهای زاید بدن یا صورت شروع می شود. در اغلب حالات قرمزی حاصل از لیزر موهای زائد بیش از چند ساعت پایداری ندارد و استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی بعد از لیزر برای رفع این مشکل کفایت می کند. محافظت ناحیه ی تحت درمان از اشعه ی خورشید نیز حائز اهمیت است که به همین علت از فرآورده های ضدآفتاب با spf بالا استفاده می گردد.

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه لیزر موهاى زائد  بسته به عواملی از قبیل وسعت ناحیه ای تحت درمان، نوع لیزر و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر شخص متفاوت است. برای مشاوره در مورد رفع موهای زائد با لیزر و آگاهی از قیمت ها می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.
لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت می باشد. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … می باشد. در این روش نور لیزر فقط ریشه موهای زاید را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیقتر بدن صدمه ای را وارد نمی کند و تا کنون عوارضی بجز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش درمانی گزارش نشده است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر فرد در اولین مراجعه وی به کلینیک مشخص می شود.

لیزر موهای زائد: عوامل موفقیت، مزایا و عوارض، استفاده از دستگاه آلکس برای لیزر موهای زائد

موی زائد به مو در ناحیه‌ای گفته می‌شود که فرد مایل نیست در این ناحیه مویی رشد کرده باشد. گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، صورت، پشت لب، پیشانی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها دارای موهایی هستند که ممکن است زدودن آنها کار سختی به نظر برسد. برای رفع موهای زائد راه حل هایی مانند دستگاه های موکن خانگی، اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر وجود دارد که همگی موقتی هستند و موهای زائد مجدداً به رشد خود ادامه می دهند و می توانند عوارضی مانند حساسیت نیز به دنبال داشته باشند لیزر موی زائد،یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که در ایالت متحده آمریکا انجام می شود و دومین جراحی بعد از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو می باشد.

b35b0816887c980603d6239f966f42a3
اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو آن ها را از بین می برد. پیگمنت های موجود در مو اشعه را جذب می کند و موها را درون پیاز مو از بین میبرد.تنوع لیزرها و منابع نوری آن ها می تواند برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرد.
درمان لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که باعث کاهش دائمی و طولانی مدت موهای می شود
لیزر می تواند موهای زائد بدن و صورت را حذف کند و برای همه رنگ و نوع پوست قابل استفاده می باشد
لیزر موهای زائد در ابتدا بر روی بیماران با پوست های روشن انجام می گرفت ولی با تکنولوژی های جدید این جراحی برای بیماران با پوست ها ی تیره هم انجام می شود و برای آن ها امنیت به وجود آورده است. انواع مختلفی از لیزر برای رفع و از بین بردن موهای زائد استفاده می شود رایج ترین آن ها الکساندریت alexandrite ودیودdiodeنئودیمیومیاگNeodymium YAG ومنابع نوری با پالس های شدید می باشد.

عوامل موفقیت درمان موهای زائد

رنگ مو، تیپ پوستی (از نظر میزان روشن یا تیره بودن پوست)، ضخامت مو و بالاخره تعداد جلسات درمان.به طور خلاصه می توان گفت بهترین نتایج از بین بردن موهای زائد با لیزرها در افراد با تیپ های پوستی پائین و رنگ پوست روشن و موهای تیره به وضخیم دست می آید. در افراد با تیپ پوستی تیره خطر جذب بیشتر اشعه ی لیزر توسط رنگدانه های موجود در پوست و ایجاد عوارض جانبی مثل سوختگی پوست وجود دارد. موهای سفید شده نیز فاقد ملانین بوده و اشعه ی لیزر توسط مو جذب نمی شود.
موهای بلوند و بور نیز ملانین کمتری داشته و نسبت به موهای تیره میزان جذب انرژی کمتری دارند و کمتر به درمان پاسخ می دهند.به همین دلیل هرقدر موضخیم تر ومشکی تر باشد ،ملانین بیشتری دارد که نور لیزر را بهتر جذب کرده وراحت تر از بین می روند ودر عین حال چون ملانین در خودپوست هم وجود دارد ،هرچقدر مقدارآن بیشترباشد یعنی پوست تیره تر باشد احتمال جذب لیزر توسط پوست هم بیشتر می شود واحتمال سوختگی بالا می رود بنابراین بهتر است قبل از لیزر پوست را با دارو روشن کرد .علائم تأثیر لیزر روی موهای زائد :كاهش تعداد موها، كاهش سرعت رشد، نازك شدن موها، كمرنگ تر شدن موها كه همه اینها منجر به طبیعی تر شدن منظره محل درمان می شود.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد

بسیاری از افراد از روش‌های قدیمی مثل اصلاح کردن، موم انداختن، یا بند انداختن جهت رفع موهای زائد خود برای اهداف زیبایی استفاده می‌کنند. در حقیقت افراد به دنبال ایجاد ظاهر بهتر برای خود و نیز ایجاد احساس مناسب‌تر هستند. لیزر موهای زائد پوست تیره نیز از نظر ماهیت تفاوتی با این شرایط ندارد، اما به‌جای دردناک بودن و ایجاد نتایج موقت، می‌تواند نتایج دائمی و مناسب در ارتباط با رفع موهای زاید برای افراد متقاضی به همراه داشته باشد.

عوارض

اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لک‌های سفید ایجاد شود. همچنین اگر بعد از لیزر مراقبت‌های لازم را رعایت نکند یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کند و تاول ایجاد شود، ممکن است جای آن اسکار باقی بماند. علاوه بر این اگر فردی که از لیزر استفاده می‌کند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول شود.

استفاده از دستگاه آلکس برای لیزر موهای زائد

دستگاه آلکس آمریکا برای پوست های تیره و روشن و موهای ضخیم و نازک مناسب است. این دستگاه بهترین تاثیر و کم ترین عارضه را دارد. این شرایط در حالی است که استفاده از موم و مواد شیمیایی برای از بین بردن موهای زائد به خاطر اینکه باعث حذف لایه رویی سلول‌های پوستی به همراه رفع موهای زائد می‌شود، می‌تواند تأثیر منفی بر وضعیت پوست داشته باشد. علاوه بر این هنگامی‌که از موم و مواد شیمیایی برای رفع موهای زائد در نقاط حساس بدن همچون خط بیکینی یا زیر بغل استفاده می‌شود، نتایج می‌تواند برای فرد بسیار دردناک باشد. این شرایط در حالی است که تکنولوژی لیزر به خاطر تمرکز کامل بر موهای زائد به پوست اطراف مو هیچ‌گونه آسیبی وارد نمی‌کند و کاملا بدون درد می باشد.
علاوه بر این، لیزر موهای زائد می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند. دستگاه الکساندریت سریعترین دستگاه لیزر بوده که در کمترین تعداد جلسات و به صورت دائمی موهای زائد شما را ازبین می برد، اما اصلاح کردن یا بند انداختن مو می‌تواند مقدار زیادی از وقت با ارزش شما را هدر دهد، اما پالس‌های لیزر فقط در کسر یک ثانیه باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شوند و امکان رفع موهای زائد در نواحی کوچک صورت همچون بالای لب با استفاده از این روش در کمتر از یک دقیقه وجود دارد. علاوه بر این، پس از چند جلسه درمان، بیمار با یک پوست صاف دائمی روبرو می‌شود که دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ لیزر موهای زائد اضافی برای نگهداری این وضعیت مطلوب وجود نخواهد داشت. نکته ی بعد در مورد درمان خانم های مبتلا به اختلالات هورمونی و پرموئی است که می بایست در کنار درمان داروئی اختلالات هورمونی، همزمان به درمان پرمویی آنها با لیزر اقدام کرد و وجود این اختلالات مانع درمان افراد مبتلا با لیزر نمی شود. تعداد جلسه برای درمان موهای زائد بسته به فرد و محل مورد درمان متفاوت است. مثلا لیزر موهای صورت بیشتر از ناحیه زیر بغل طول می كشد و در كل به طور متوسط 7-3 جلسه درمان لازم است ولی ممكن است بیشتر یا كمتر طول بكشد و درصورت وجود زمینه اختلالات هورمونی به درازا می كشد.

تزریق ژل در سینه: روش تزریق، نتایج، مزایا و عوارض

سینه‌ها، یکی از جنبه‌های زیبایی خانم‌ها محسوب می‌شوند، اما عده کمی ‌از آن‌ها خوش شانس هستند و فرم سینه‌های آن‌ها ایده‌آل می‌باشد. این جاست که تزریق ژل می‌تواند راه‌گشا باشد چرا که با تزریق ژل یا تزریق بوتاکس می‌توانید با مزایای برجسته کردن سینه فرم و اندازه‌ی سینه‌ها را به همان شکلی که دوست دارید، تغییر دهید. علاوه بر این، نتایج انجام  تزریق فیلر بدن  می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را افزایش دهد و شما را از دست احساس بدی که نسبت به بدن خود دارید رها کند. بعد از بارداری و خصوصا با شیردهی به نوزاد، سینه‌ها حالت افتادگی و شل‌شدگی پیدا می‌کنند، چرا که بعد از این دوران، بافت‌های پشتیبان در سینه تحلیل می‌روند و حجم سینه‌ها کاهش می‌یابد. در چنین مواردی با تزریق ژل، می‌توان حجم از دست رفته‌ی سینه‌ها را بازیابی کرد و سینه‌ها را به شکل قبلی که پیش از بارداری داشتند بازگرداند. بسیار از مراجعه‌کنندگان ما، خانم‌هایی هستند که برای بازیابی سایز و فرم سینه‌ی خود بعد از بارداری و شیر‌دهی، برای تزریق ژل و در سینه اقدام می‌کنند. تزریق ژل در سینه برای بهبود فرم سینه، بزرگ کردن و پروتز سینه ها انجام می‌شود. تزریق ژل در سینه یکی از انواع روش‌هایی است که در آن برای بهبود ظاهر بیمار، ماده‌ی ژله مانندی، در ناحیه مورد نظر از بدن بیمار تزریق می‌شود.

روش تزریق

تزریق ژل در سینه بدون درد انجام می‌شود و تحمل آن برای بیمار بسیار راحت است، چرا که ماده‌ی تزریقی با ماده‌ی بی‌حس کننده ترکیب می‌شود و سپس در سینه تزریق می‌شود و بنابراین همزمان با تزریق ژل، سینه‌ها بی‌حس نیز می‌شوند. اما باز هم در صورتی که نسبت به انجام این عمل نگران هستید می‌توانید از متخصص خود بخواهید که به شما آرام‌بخش بدهد که در این صورت در هنگام انجام تزریق، شما با خیال راحت خواب هستید. سرنگ با ژل انتخابی پر و داخل نقاط مشخصی از سینه، معمولاً بالای سینه و کنار آن، تزریق می‌شود. ژل برای هر چه برجسته‌تر و خوش فرم‌تر شدن سینه بالای آن نیز تزریق می‌شود.
بزرگ کردن سینه با تزریق ژل اندازه، شکل و ظاهر کلی سینه را به حالت دلخواه درمی‌آورد.
با استفاده از ژل‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) ظرف چند دقیقه با درمانی ساده و غیرجراحی، خواسته شما در خصوص داشتن سینه‌های برجسته‌تر و پرتر تحقق می‌یابد. بیمار پس از تزریق ژل، برخلاف دیگر روش‌های بزرگ کردن سینه، نیازی به استراحت کردن ندارد و هزینه کمتری نیز می‌پردازد.بزرگ کردن سینه با تزریق ژل اندازه، شکل و ظاهر کلی سینه را به حالت دلخواه درمی‌آورد.

5

نتایج تزریق

نتایج تزریق ژل در سینه، در مقایسه با روش کاشت ایمپلنت بسیار طبیعی‌تر است چرا که ژل تزریق شده در سینه، پس از تزریق درون سینه را پر می‌کند و به آن فرم می‌دهد و بر خلاف ایمپلنت‌ها فرم سینه را به طور کلی تغییر نمی‌دهد.
علاوه بر این، یکی از دلایل محبوبیت روش تزریق ژل در سینه این است که این روش هیچ جای برش و زخمی ‌بر جا نمی‌گذارد و مدت زمان ریکاوری بعد از آن بسیار کوتاه است. عوارض جانبی این روش، مانند قرمزی و تورم سینه‌ها، بسیار خفیف هستند. این روش هیچ عوارض بلند‌مدتی ندارد، چرا که موارد تزریق شده دارای عناصر طبیعی هستند که ساختار آن دقیقا مشابه با ساختار مولکولی بافت‌های بدن است. شما بلافاصله بعد از انجام تزریق می‌توانید کلینیک را ترک کنید و به انجام فعالیت‌های روزانه خود مانند ورزش یا هر کار دیگری بپردازید.
ماندگاری نتایج به نوع ماده‌ی تزریقی یعنی ژل بستگی دارد. از طرفی ماندگاری ژل‌های تزریقی مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است. برخی از ژل‌های تزریقی تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند و برخی دیگر می‌توانند بیشتر از دو سال ماندگاری داشته باشند. بعد از این مدت زمان، تقریبا نیمی ‌از ژل تزریق شده جذب بدن می‌شود. بنابراین اکثر خانم‌ها برای حفظ نتایج، سالی یک بار عمل تزریق را تکرار می‌کنند.
فاصله‌ی بین زمان‌های تزریق مجدد ژل به نوع و برند ژل تزریق شده بستگی دارد. برخی از ژل‌ها زودتر جذب بدن می‌شوند، چرا که ماده‌ی به‌کاررفته در آن‌ها در واقع ماده‌ای است که به صورت طبیعی هم در بدن ما تولید می‌شود و بنابراین بدن ما می‌داند که این ماده را چگونه جذب کرده و سپس از بدن دفع کند. به همین دلیل است.
با توجه به این نکته می‌توان به این موضوع پی برد که ماندگاری کم ژل‌های تزریقی در واقع یک مزیت محسوب می‌شود، چرا که این ماده‌ی خارجی برای مدت زمان طولانی در سینه ماندگاری ندارد و از طرفی بدن هم می‌تواند این ماده را جذب کند، بنابراین احتمال بروز واکنش‌هایی مثل تشکیل بافت فیبروزی یا گرانولوم (توده‌های ناصاف) در بافت سینه بسیار کمتر است.

مزایای بزرگ کردن سینه به روش بدون جراحی

حتی اگر در درمان مکرولین امکان دستیابی به افزایش حجمی مشابه عمل های جراحی ایمپلنت سیلیکون وجود نداشته باشد (با مکرولین امکان افزایش سایز تا یک و نیم برابر وجود دارد) و حتی اگر دوام درمان مکرولین به اندازه بیشتر عمل های جراحی سنتی زیاد نباشد باز هم درمان با مکرولین مزایای زیادی دارد مانند:
عدم وجود جای زخم ناشی از جراحی
عدم نیاز به بیهوشی کامل
عدم نیاز به ماندن در بیمارستان در طول شب. این عمل در واقع عملی است که در روزانجام می شود و بیمار معمولا می تواند بلافاصله بعد از خروج از بیمارستان به سر کارهای معمول و طبیعی روزانه خود بازگردد.
عدم نیاز به مرخصی گرفتن
شکل بهتر، برخلاف کپسول سیلیکون از قبل طراحی شده که در عمل جراحی استفاده می شود، مکرولین نوعی ژل است که می تواند به شکل مورد نظر درآید.مکرولین با ماموگرافی که برای تشخیص سرطان سینه بکار می رود تداخل ندارد.
عدم وجود جسم خارجی در سینه. مکرولین از اسید هیارولونیک ساخته شده که به طور طبیعی در بدن یافت می شود.

عوارض جانبی

ممکن است بیمار برای دو هفته اول در سینه ها کاملا احساس سفتی کند زیرا مکرولین آب را به خود جذب می کند ولی این مسئله به سادگی حل می شود. مقدار کم کبودی و کوفتگی هم معمولا ظرف ۱-۲ هفته برطرف می شود. گهگاه می توان ناراحتی خفیفی را در قفسه سینه حس کرد اما استامینوفن (پاراستامول) معمولا برای تسکین درد خیلی موثر است. همچنین به میزان خیلی کمی ریسک عفونت یا واکنش آلرژیک وجود دارد.

گونه گذاری با تزریق ژل: ریکاوری پس از گونه گذاری،عوارض و خطرات، هزینه و قیمت

داشتن گونه‌های برجسته نشانه جوانی و زیبایی است، اما با گذشت زمان صورت انسان چربی‌ خود را از دست می‌دهد، که این باعث می‌شود گونه‌ها پهن و افتاده شوند و فرورفته به نظر بیایند. اگرچه برخی افراد به‌صورت ژنتیکی دارای گونه‌های برجسته هستند، اما می‌توان با درمان‌های غیر جراحی و جراحی که با هدف برگرداندن پری، حجم و فرم به گونه‌ها انجام می‌شود ، برجسته سازی گونه انجام داد . پزشکان کلینیک سیب سرخ معمولاً برای برگرداندن حجم میانه صورت و بازسازی مشخصاتی که نشان‌دهنده جوانی چهره هستند یکی از روش‌های زیر راه پیشنهاد می‌کنند:
با بالا رفتن سن تغییر شایعی در بستر چربی چسبیده به استخوان گونه رخ می‌دهد؛ این بستر ناحیه کوچکی از چربی است که دقیقاً در زیر پلک پایینی روی استخوان گونه قرار دارد. در زمان جوانی، این بستر بزرگ و نرم است و ساختاری مانند یک بالش دارد، اما با بالا رفتن سن، شل و بی‌حالت می‌شود و شروع به کیسه‌ای شدن می‌کند، که همین موضوع باعث می‌شود ناحیه زیر چشم برآمده شود.
ناحیه‌هایی که از چربی خالی شده یا گود و فرورفته شده‌اند را می‌توان با اضافه کردن چربی به حالت اول برگرداند. در این عمل که به نام تزریق چربی یا تزریق ذرات ریز چربی شناخته‌ می‌شود، ابتدا چربی از بخشی از بدن (مانند باسن، اطراف لگن یا ران‌ها) برداشته می‌شود و پس از فرآوری شدن به نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود تا آن‌ها فرم و حجم خود را دوباره به دست بیاورند. یکی از مزایای گونه گذاری بدون جراحی و با انتقال چربی آن است که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود و به همین دلیل خطر بروز واکنش آلرژیک یا پس زدن چربی در عمل گونه گذاری توسط بدن وجود ندارد.
در روش تزریق چربی برای گونه گذاری، که معمولاً تحت تأثیر داروهای آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود، گاهی اوقات پزشک چربی برداشته‌شده از بخش دیگری از بدن مانند اطراف لگن یا باسن را مستقیماً به گونه‌ها تزریق می‌کند. می‌توان انتظار داشت که تا ۱۰ روز پس از عمل مقداری ورم وجود داشته باشد؛ همچنین، به‌طورمعمول ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی به‌طور دائم باقی می‌ماند تا تغییری مثبت در شکل گونه ایجادشده و حجم آن افزایش یابد.

تزریق ژل

معمولا تزريق ژل در افراد با سن بالاي 25 و 30 انجام مي‌شود ولي باز محدوديت سني ندارد و در هرسني مي‌توان اين تزريق را با ملاحظات انجام داد. براي تزريق در سن‌هاي خيلي بالا بايد بيماري‌هايي چون بيماري قلبي چك شود و اگر فرد مشكل قلبي شديد نداشته باشد، مي‌توان تزريق را انجام داد.
تزریق ژل‌ یا تزریق بوتاکس یک روش غیر جراحی بی‌خطر برای جبران حجم ازدست‌رفته صورت به دلیل افزایش سن است. تزریق ژل می‌تواند به‌منظور حفظ تعادل صورت، ایجاد تقارن و افزایش برجستگی اجزای طبیعی صورت مانند بزرگ کردن چانه و گونه مورداستفاده قرار گیرد.
این روش بسیار آسان است. در این فرایند، ژل‌ها به‌آرامی به مناطق موردنظر در بالا و / یا کناره گونه‌ها تزریق می‌شود. مدت دوره بهبود آن حداقل زمان ممکن است. نتایج تزریق ژل گونه فوری است (اگرچه ممکن است برای رفع تورم آن به‌طور کامل، سه تا چهار هفته زمان لازم باشد). به‌طورمعمول، نتایج تزریق ۹ تا ۱۲ ماه دوام خواهد داشت. به‌طورکلی، تزریق ژل بدون درد است.
یکی از محبوب‌ترین پرکننده‌ها، ژل هیالورونیک است. پزشکان کلینیک سیب سرخ از آن جهت برجسته‌سازی, فرم دهی و افزایش جذابیت اجزای مختلف صورت مانند لب، گونه، چانه، زاویه دادن به فک پایین، رفع خطوط لبخند و سن، رفع گودی زیر چشم و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

گونه

ریکاوری پس از گونه گذاری

پس از عمل گونه گذاری، اکثر بیماران با ناراحتی محدود به همراه ورم، کبودی و بی حسی موقت در نواحی درمان شده مواجه می شوند. در این حالت همه دردها و ناراحتی های احتمالی باید به سرعت و به سادگی با مصرف دارو کنترل شوند.
بلافاصله پس از درمان ممکن است حرکت دادن دهان برای بیمار دشوار باشد و بیماران در این زمان بطور موقت با مشکل در ارتباط با لبخند زدن و صحبت کردن مواجه می شوند. در صورتی که برای درمان شکاف هایی در داخل دهان شما ایجاد شده باشد، لازم است برای چند روز از رژیم غذایی نرم جهت بهبود مناسب پس از درمان استفاده شود.
اکثر بیماران می توانند پس از حدود یک هفته به فعالیت های عادی و شغلی خود باز گردند. به هر حال لازم است بیمار از انجام فعالیت های شدید و هر فعالیتی که با تماس یا فشار به گونه همراه است، برای مدت حداقل سه هفته خودداری نماید.

عوارض و خطرات

عوارض برجسته سازی گونه درمانی نادر است و معمولاً هنگامی که درمان توسط یک جراح پلاستیک متخصص انجام شود، در سطح حداقل قرار دارد. به هر حال باید توجه کرد که همه انواع جراحی ها دارای سطوح مشخصی از ریسک است و این روش درمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اين روزها افراد زيادي هستند كه بدليل كاهش وزن دچار لاغري صورت شده اند .ويا به جهت زيباتر شدن صورت ،تمايل به گونه گذاري دارند .تزريق ژل در گونه ها معمولا از نتايج خوبي برخوردار نيست .
ظاهر ژل ،در ماه اول بسيار زيبا جلوه مي كند ولي آرام ،آرام شروع به حركت مي كند وممكن است به پايين كشيده شود وظاهري غيرقرينه در صورت ايجاد كند ويا بدليل خوابيدن روي صورت فشرده شده وبه دور چشمها حركت كند .ذرات اين ژلها حتي در كبد وطحال وغدد لنفاوي نيز گزارش شده است .

هزینه و قیمت

ارقام ذکر شده درباره هزینه گونه گذاری معمولاً سایر هزینه های درمان همچون هزینه استفاده از تجهیزات درمانی یا بی هوشی بیمار را پوشش نمی دهد. در صورت نیاز شما می توانید از اطلاعات کامل درباره هزینه درمان و انتخاب های تامین مالی در جلسه مشاوره با پزشک مطلع شوید. تزریق چربی روشی کم هزینه تر و با ماندگاری طولانی‌تری است ولی ژل با پایه اسید هیالورونیک هزینه بالایی دارد که ماندگاری آن در مقایسه با تزریق چربی بسیار کم است.
جمع هزینه گونه گذاری می تواند با توجه به ناحیه محل سکونت شما در کشور، میزان درمان مورد نیاز و نیازهای خاص مورد نظر بیمار متفاوت باشد. با توجه به اینکه گونه گذاری یک روش درمانی زیبایی محسوب می شود، هزینه این درمان معمولاً تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نیست.

تزریق ژل در زانو: نکات قبل از تزریق و نحوه تزریق

گرچه درمان قطعی برای آرتروز زانو وجود ندارد ولی راه هایی وجود دارد که درد عزیزان مبتلا به آرتروز زانو را کم نماید. در مراحل اولیه می توان با روش های غیر جراحی به کم کردن درد این عزیزان کمک نمود. که این راه ها شامل تغییر سطح فعالیت ، استفاده از دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی همراه با فیزیوتراپی و تزریق کورتون می باشد.
یکی دیگر از روش های درمانی تزریق ژل داخل مفصلی می باشد. در این روش یک ژل غلیظ حاوی اسید هیالورونیک در داخل مفصل تزریق می گردد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در مایع مفصلی وجود دارد.این مایع کار لغزندگی سطوح مفصل بر روی یکدیگر و کم کردن فشار بر روی غضروف مفصل را انجام می دهد. این مایع در تزریق بوتاکس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Doctor Giving Injection in the Knee of a Patient
بیمارانی که دچار آرتروز مفصل زانو می باشندغلظت کمتری از اسید هیالورونیک را در داخل مفصل زانودارند . برای همین افزودن این ماده به داخل مایع مفصل زانو یکی از راه های درمانی آرتروز زانو می باشد .
مطالعات نشان داده است که این ژل می تواند باعث کم کردن درد در بیماران دچار آرتروز مفاصل گردد .
این ژل ابتدا در آسیا و اروپا و سپس از سال ۱۹۹۷ در آمریکا جهت درمان مورد استفاده قرار گرفت . داروی اولیه از تاج خروس و سپس بصورت سنتتیک در آزمایشگاه تولید شده است .
این دارو اثر فوری بر روی درد ناشی از آرتروز ندارد بلکه به مرور زمان بیماران درد کمتر ، محدوده حرکتی راحتتر را ممکن است تجربه کند .
از طرفی به نظر می رسد که تزریق اسید هیالورونیک می تواند باعث تحریک مفصل به ساخت بیشتر اسید هیالورونیک گردد.
به نظر می رسد اسید هیالورونیک اثر ضد التهابی و کم کننده درد را در داخل مفصل دارد . اسید هیالورونیک می تواند در کم کردن درد و علائم آرتریت بیمار کمک کننده باشد ولی باعث رشد مجدد غضروف مفصل نخواهد شد .
مدتی است که از روش خاصی در کنترل علائم این بیماری استفاده میشود که به آن Viscosupplementation یا مکمل روانساز میگویند. در این روش با تزریق ماده خاصی به نام اسید هیالورونیک Hyaluronic acid به داخل زانو سعی در کاهش مشکلات بیمار میشود. به این منظور از دو نوع اسید هیالورونیک استفاده میگردد. یکنوع آن که طبیعی است و به آن هیالگان Hyalgan میگویند و نوع سنتتیک آن که بصورت مصنوعی ساخته میشود و به آن سین ویسک Synvisc میگویند.
مکانیسم دقیق تاثیر این ماده در کاهش درد بیمار مشخص نیست. گرچه منطقی بنظر میرسد که با تزریق اسید هیالورونیک به داخل زانو خاصیت روان کنندگی و لغزندگی مایع سینوویال بیشتر میشود ولی احتمالا مکانیسم های دیگری هم در کار است چون بدن این ماده را چند ساعت تا چند روز پس از تزریق از داخل مفصل جذب کرده و بیرون میکشد ولی تاثیرات آن گاهی تا ماهها باقی میماند. ممکن است تزریق این ماده موجب شود تا خود بدن شروع به تولید بیشتر آن در داخل مفصل کند.

از این درمان بیشتر در بیمارانی استفاده میشود که دچار آرتروز شدید زانو هستند و درمان های معمول کمکی به کاهش درد آنها نکرده است و از طرفی به عللی نمیتوانند عمل جراحی تعویض مفصل زانو را انجام بدهند. تزریق داخل مفصلی آمپیول های 2 میلی لیتری این دارو به توسط پزشک صورت میگیرد. بیمار 2-1 روز پس از تزریق نباید فعالیت بدنی شدیدی انجام دهد. معمولا تزریقات در هیالگان بصورت هفتگی بمدت 5 هفته و در سین ویسک بمدت سه هفته انجام میشود. پس از شش ماه میتواند دوره درمانی را بار دیگر تکرار کرد.
اینکه آیا واقعا تزریق این موارد به داخل زانو میتواند درد بیمار را کاهش دهد یا خیر مورد اتفاق نظر پزشکان نیست. در مواردی که دارو موثر واقع میشود تاثیر آن تا چند ماه باقی میماند. یکی از مشکلات استفاده از این دارو گران بودن آن در مقایسه با درمان های دیگر است.
ممکن است پس از تزریق دارو عوارضی مانند درد و گرمی و تورم زانو بوجود آید که معمولا پس از 4-3 روز خودبخود خوب میشود.

نکاتی که برای تزریق باید مد نظر باشد:

بهتر است روزی که وقت تزریق دارید زانوی خود را خوب بشویئد و لباس تمیز بپوشید . موقع تزریق سعی کنید آرام باشید و عضلات خود را سفت نکنید ، تزریق زانو راحت و بدون خطر است و در دست پزشک متبحر شما به جز یک بار احساس وارد کردن سوزن در پا مثل آمپولی که به باسن میزنید درد دیگری احساس نمی کنید. گاهی جابجایی سوزن برای خروج مایع اندکی احساس فشار ایجاد می کند که نگرانتان نباید بکند. برای تزریق بهتر است کل مایع زانو خارج شود چون غلظت ماده تزریقی در مفصل بالا می رود و چون فشار کم شده از مفصل هم خارج نشده و کمتر وارد جریان خون سیستمیک می شود. وجود مایع در مفصل به تنهایی چون فشار زیادی در فضای تنگ مفصل روی غضروف میاره باعث خفگی غضروف می شود و حتی بعد از خوب شدن بیماری غضروف اسیب دیده زودتر دچار آرتروز می شود. بعد از تزریق توصیه می شود تا دو روز استراحت نسبی داشته باشید و فعالیت با فشار روی زانو نداشته باشید تا محتوای آمپول وارد جریان خون بدن نشود و در مفصل بماند . گاها بعضی ها در شب تزریق اندکی درد دارند که با مصرف استامینوفن بهتر می شوند. اثر این تزریقات دائمی نیست ولی اگر لازم باشد بهتر از مصرف قرص است چون در اآن صورت کل بدن در معرض دارو قرار می گیرد.
اگر دیابتی هستید و یا فشار خون دارید با اینکه تزریق کورتون داخل زانو نسبت به مصرف خوراکی دارواثربسیار کمتری روی قند و فشار دارد. تا چند روزی قند و فار را دقیق تر کنترل کنید و شاید لازم باشید کمی داروی خود را زیاد ویا رژیم غذایی را سفت و سخت تر کنید.
گاهی با تزریق داخل مفصل احساس گرمی و گرگرفتگی گذاریی ایجاد می شود که نگران کننده نیست.

نحوه تزریق

در ابتدا پزشک تزریقی برای بی حس کردن موضع مورد نظر که در اینجا زانو است انجام می دهد.
سپس پزشک ممکن است با استفاده از یک سوزن، مایع اضافی که در زانو جمع شده است را بیرون بکشد.
سپس نوبت دریافت تزریق اصلی می رسد؛ تزریق مسکن که معمولا زیر کاسه زانو صورت می گیرد. تزریق نباید باعث صدمه بافت شود و دارو در سرتاسر مفصل عمل خواهد کرد.
درمان های مختلف دارای اثرات جانبی هستند که لازم است قبل از دریافت تزریق، درمورد آنها با پزشک خود مشورت کنید. دو نوع متداول تزریق مفصلی زانو در درمان آرتروز عبارت است از کورتیکواستروئیدها و هیالورونیک اسید.

 

تزریق ژل در چانه: کاربردها،روش ونتایج درمان، عوارض و خطرات

روش‌هاي غير جراحي براي بزرگ کردن و زيباسازي چانه معمولاً دو هدف متفاوت را دنبال مي‌کنند: يکي برجسته کردن خط فک کوچک و ضعيف از طريق تزريق ژل و ديگري ايجاد خط فک زنانه و ظريف از طريق کاهش پهناي صورت با استفاده از تزريق بوتاکس.

Chin-300x224
هنگامي که از عمل زیبایی چانه با استفاده از تزريق ژل صحبت مي‌شود، منظور آن است که شکل خط فک يک بيمار به حالت برجسته‌تر، شکيل‌تر و قوي‌تر تبديل شود تا چهره و وضعيت ظاهري آن فرد بهبود پيدا کند. بزرگ کردن یا پروتز چانه با روش غیرجراحی، یک روش غیر تهاجمی، بی‌خطر و جایگزین برای تکنیک سنتی (جراحی) چانه است. این روش شامل تزریق ژل به مناطق دقیق و مشخصی از چانه به منظور افزایش طول، عرض و یا برآمدگی چانه است. بزرگ کردن چانه با روش غیرجراحی، حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و مدت نقاهت و یا درد آن بسیار کم است. ژل تزریقی مورد استفاده در بزرگ کردن چانه در مقادیر کم و در مکان‌های دقیق تزریق می‌شود، به طوری که جراح، کنترل کاملی بر شکل و خطوط کانتور ایجاد شده دارد. نتایج این تزریق، بین ۱۸ تا ۲۴ ماه دوام خواهد داشت.
تکنیک پرکردن چانه با ژل چندان دردناک نیست. اغلب بیماران به کرم بی‌حس کننده یا گاز خنده نیازی ندارند. این ژل قابل برگشت، محصولی است که در ترکیبات خود دارای مواد بی‌حسی موضعی است و باعث می‌شود انجام این روش نسبتاً بدون درد باشد. ما بی‌حس کننده موضعی را با این محصول، مخلوط می‌کنیم تا دردناکی آن بسیار کمتر شود.
چند ساعت بعد از تزریق و از بین رفتن تاثیر مواد بی‌حسی، منطقه چانه می‌تواند کمی دردناک و حساس به لمس گردد. این امر طبیعی است و برای شما داروی پانادول تجویز می‌شود. زیرا گاهی اوقات به خواب رفتن با چانه دردناک دشوار است. این درد در طول چند روز آینده کاهش خواهد یافت.

کاربردها

کاربردهای اصلی پروتز چانه با تزریق چربی و ژل به شرح زیر هستند:

 درمان افتادگی خط چانه: اضافه کردن حجم به خط چانه

اگر شما متوجه شده اید که علائم افتادگی پوست در اطراف گردن و خط چانه در صورت شما شروع شده است، استفاده از پر کننده های ژل و چربی می تواند به شما برای رفع مشکل کمک کند. در این حالت با جایگزین کردن حجم از دست رفته در نواحی مشخص صورت و خط فک، پوست این ناحیه بالا کشیده می شود و ظاهر گردن بهبود پیدا می کند.

 درمان چین و چروک چانه: پر کردن و حذف خطوط چین و چروک

اکثر افراد با گودی و یا ظاهر چین و چروک چانه خود مشکل دارند. در صورت وجود این مشکل شما می توانید از تزریق ژل و چربی در چانه برای درمان مشکل استفاده کنید. در این حالت پر کننده های پوستی ناحیه های دارای فرو رفتگی، چین و چروک و افتادگی را پر کرده و پوست چانه را هموار می کنند.

درمان عقب بودن چانه و خط فک ضعیف: بهبود خط فک

اگر شما از ظاهر خط فک خود به خاطر عقب رفتن چانه یا ضعیف شدن آن ناخشنود هستید، می توانید از روش درمانی غیر تهاجمی تزریق ژل در چانه استفاده کنید. در این حالت متخصصان این کلینیک می توانند ترکیبی از ژل یا چربی را برای جلو آوردن چانه، زیبایی چانه و ایجاد خط فک مورد نظر شما مورد استفاده قرار دهند.
پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همچنین می تواند به ایجاد یک ظاهر قوی برای چانه شما کمک کند. این روش یک راهکار ایده آل برای مردانی است که به دنبال خط چانه قوی و صاف هستند. به این ترتیب برای کسانی که خط فک ضعیف دارند، تزریق ژل و چربی می تواند یک ظاهر مناسب برای فرد ایجاد کند. متخصصان پوست این مرکز دارای تجربه و دانش کافی برای اصلاح خط فک شما برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن با استفاده از تزریق ژل هستند.

روش درمان

روش تزریق ژل و چربی به حدود ۱۵ دقیقه زمان برای کامل شدن نیاز دارد و این درمان در این کلینیک به‌راحتی و سادگی بر روی افراد متقاضی انجام می‌شود. برای انجام عمل زیبایی چانه با تزریق معمولاً از کرم بی‌حسی بر روی صورت برای حدود ۳۰ دقیقه قبل از درمان استفاده می‌شود تا به‌این‌ترتیب ناراحتی احتمالی در طول درمان حداقل شود. پزشکان ما می‌توانند مقدار کمی از این کرم‌ها را قبل از شروع جلسه درمانی در اختیار شما قرار دهند و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید این کرم را هنگام حرکت به سمت کلینیک بر روی پوست خود قرار دهید. در ادامه صورت بیمار به‌طور کامل با استفاده از تکنیک‌های ضدعفونی تمیز می‌شود و یک مجموعه از ۳ تا ۶ تزریق در بافت عمیق اطراف چانه انجام می‌شود. درنهایت مواد تزریق‌شده در چانه به‌آرامی ماساژ داده می‌شود تا به‌این‌ترتیب ظاهر موردنظر در چانه بیمار ایجاد گردد.

نتایج درمان

ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی می‌توانند برای حجیم سازی چانه به‌صورت غیر جراحی با مقادیر کم تزریق چربی در چانه تزریق شوند و با تزریق دقیق آن‌ها در محل‌های مناسب می‌توان ظاهر و زیبایی موردنظر را برای چانه بیمار با توجه به اهداف درمانی ایجاد کرد. این مواد در ادامه به بخشی از بافت بدن بیمار تبدیل خواهند شد. تزریق این مواد می‌تواند تغییرات ظاهری در پوست صورت بیمار ایجاد کرده و همواره ظاهر طبیعی صورت را حفظ نماید.
تزریق چربی و تزریق ژل در چانه تا دو سال ماندگاری و دوام دارد و پس‌ازآن به‌تدریج توسط سیستم ایمنی بدن تجزیه می‌شود. این فرآیند در طول چند ماه (و نه چند روز) اتفاق می‌افتد. به‌این‌ترتیب بیمار با کاهش تدریجی تغییرات ایجادشده در اندازه چانه و ظاهر آن مواجه خواهد شد.

عوارض و خطرات

ممکن است در محل تزریق کمی ورم ، قرمزی به وجود آید و نسبت به لمس کردن حساس باشد و در مواردی ممکن است جای تزریق کبود شود. این عوارض جزئی و بسیار موقتی هستند و معمولا بعد از دو روز از بین می روند و خانم ها می توانند به راحتی اثر آن را با آرایش پنهان کنند.
عوارض جدی ناشی از تزریق بسیار نادر هستند ، این عوارض می تواند شامل واکنش آلرژیک به ژل تزریقی و عفونت باشد. یکی دیگر از از عوارض ممکن( که کمتر جدی و خطرناک است اما اهمیت زیادی دارد) حرکت کردن زل از محل تزریق به جای دیگر در زیر پوست و تشکیل توده و حالت برآمدگی زیر پوست است. البته در این موارد با ماساژ دادن ژل می توان دوباره آن را در زیر پوست پخش کرد اما در مواردی ممکن است این حالت برآمدگی تا زمان جذب شدن ژل توسط بدن باقی بماند. لازم است بیماران برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی از دست زدن و مالیدن چانه تا مدت زمان یک یفته پس از تزریق خودداری کنید .